Prowadzenie Imprez – Robert Błaszczyk Dziennikarz radiowy, lektor, DJ

Konferencja naukowa o bezpieczeństwie

Robert Błaszczyk prowadził dyskusyjny panel ekspercki konferencji zorganizowanej przez Dolnośląską Szkołę Wyższą. W auli zebrali się po jednej stronie młodzi ludzie ze szkół, a w roli ekspertów wystąpili praktycy bezpieczeństwa.

Ciekawa dyskusja, była także sposobem na przekazanie wiedzy. O zagrożeniach active shootera i sytuacji zakładniczych rozmawiali prawdziwi eksperci. Obecny był były komendant miejski policji we Wrocławiu. Najskuteczniejszy polski antyterrorysta młodego pokolenia. Psycholog, specjalizująca się w działaniach kontrterrorystycznych. W fotelu eksperta zasiadł również były oficer prasowy dolnośląskiej policji.

Rolą Roberta Błaszczyka było prowadzenie konferencji. Chodziło o przekazanie informacji wstępnych i zadawanie trudnych pytań uczestnikom panela. Robert Błaszczyk był również autorem filmów pokazowych, wyświetlonych w czasie konferencji. Ta filmowa pozoracja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Materiał filmowy był również powodem powstania dużej ilości pytań i, co za tym idzie, odpowiedzi ekspertów.

Konferencja “Młodzież wobec współczesnych zagrożeń III – Terroryzm i sytuacje zakładnicze”, odbyła się 24 kwietnia 2017 roku w Centrum Konferencyjnym DSW we Wrocławiu.

Widzami i słuchaczami konferencji byli dyrektorzy dolnośląskich szkół i przedszkoli oraz młodzież – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Podejmowana tematyka miała na celu uświadomienie celu i przebiegu omawianych zjawisk, a także w dalszej części spotkania, praktycznego przećwiczenia właściwych zachowań w obliczu omawianych zagrożeń.

Już w salach, uczniowie w praktyce starali się odeprzeć atak napastnika, jak również wezwać pomoc. Uczeni według amerykańskiej zasady: uciekaj, chowaj się lub walcz, posiedli wiedzę ratującą życie. Okazało się również, że taki trening to dobra zabawa.

Jest to pierwsza grupa dolnośląskiej młodzieży, która została zapoznana z procedurami postępowań w sytuacji tak poważnych zagrożeń. Możliwie, że konsekwencją konferencji będą publikacje naukowe, które rozpropagują proponowane rozwiązania. Jednocześnie działania takie w obszarze bezpieczeństwa i edukacji, pomagają w podnoszeniu świadomości zagrożeń młodego pokolenia.

W konferencji uczestniczyło łącznie ok. 250 osób.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Close