Prowadzenie Imprez . Com Ogólnopolska agencja eventowa

“Despacito” w Prowadzenie Imprez

“Despacito” Luisa Fonsi i Daddy’ego Yankee, miało swoją muzyczną premierę, gdy w Polsce królowała śnieżna zima. Prowadzanie imprez, to jednak ciągłe szukanie nowych gorących nutek. Chodzi o taneczne wywołanie wrażenia słonecznego lata. Letnim wakacjom przecież zawsze towarzyszą te lepsze emocje.

Prowadzenie imprez wymaga też dobrej intuicji. Gdybym jednak w ten zimowy czas karnawału wiedział, że sięgam po prawdopodobnie największy hit 2017 roku… Dzisiaj, w szczycie lata, jestem jako DJ i radiowiec prawie pewien, że ta piosenka doczekała się tylu samo sympatyków, co i przeciwników. Łączy zatem w dobrej zabawie i dzieli w jej ocenie. Jednak bezspornym faktem jest, że w skali całego globu, zdobyła niespodziewanie szybko, wprost gigantyczne uznanie.

“Despacito” na portalu YouTube ma ponad 2 mld 645 mln odsłon. Oznacza to, że statystyczne 1/3 całej ludzkości miała okazję zobaczyć ten kawałek w sieci. Do tego można spokojnie dodać kolejne setki milionów słuchaczy stacji radiowych i bywalców dyskotek w różnych miejscach ziemi.

Tymczasem wykonawca tego gigantycznego przeboju, jest w zasadzie w Polsce w ogóle nie znany. Wiadomo, że dzięki tej nucie Luis Fonsi, czyli Luis Alfonso Rodríguez López-Cepero doczekał się wymarzonej przez miliony celebrytów rozpoznawalności i chyba zasłużonej sławy. Dla porządku dodam, że piosenkarz pochodzi z San… Juan w Portoryko. Urodził się w kwietniu 1978 roku i jest laureatem Latin Grammy. Jego utwory wydaje Universal Music Latin Entertainment.

“Despacito” ma szansę pobić rekord odsłon YouTube, ustanowiony przez PSY i zawsze dobrą w prowadzeniu imprez nutę, “Gangman Style”. Ciekawe, że PSY swój hit wydały w wakacje 2012 roku i na efekt ponad 2 mld osłon kawałek musiał poczekać. Tymczasem Luis Fonsi położył świat na łopatki w zaledwie pół roku!

Oczywiście z nieustającą przyjemnością i ja osobiście gram “Despacito” podczas prowadzenia imprez. I pochwalę się, że wciąż jeszcze ta nuta cieszy się u moich słuchaczy sympatycznym przyjęciem.

Piosenka doczekała się także kilku polskojęzycznych wersji. Niestety nawet ich łączne odsłony nie zbliżają się na YouTube do wyniku oryginału.

DJ Robert Błaszczyk, Prowadzenie Imprez

 

 

Zapisz

Zapisz

Close