Prowadzenie Imprez . Com Ogólnopolska agencja eventowa

Nowy Rok i Prowadzenie Imprez

Szampańskimi zabawami zaczął się Nowy Rok! “Prowadzenie Imprez” uczestniczyło oczywiście czynnie w żegnaniu poprzedniego i witaniu Nowego, 2018 roku. Było dynamicznie, nostalgicznie, rozrywkowo i tanecznie. W swojej ulubionej roli wystąpił Robert Błaszczyk. DJ, konferansjer, prezenter, lektor i dziennikarz radiowy…

Robert Błaszczyk DJ Konferansjer Lektor Prowadzenie Imprez Sylwester 2018
Robert Błaszczyk DJ Konferansjer Lektor Prowadzenie Imprez Sylwester 2018

Ta jedyna w roku noc, rządzi się swoimi prawami. Na całym świecie, w najdalszych nawet zakątkach globu ludzie witają z nadzieją, to co przynieść może symboliczny “Nowy Rok”. Dla wielu par i singli to także czas spotkań z przyjaciółmi, wyjazdów do wymarzonych kurortów, czy wreszcie uczestniczenia w całonocnych imprezach. W tę noc wszystkie lokale, sale bankietowe i restauracje organizują bale i dyskoteki, pod wspólnym hasłem: “Sylwester”.

Popularne określenie “Sylwester” mieści w sobie zatem nie tylko smak lampki Szampana, ale jest także w Polsce synonimem zabawy przy muzyce. Zabawy wcześniej przygotowanej, prowadzonej, pełnej różnorodnych brzmień, niosących gości w różne nastroje, miejsca i czasy. A to wszystko po to, aby w dobrym humorze pożegnać mijający i przywitać nadchodzący rok.

DJ konferansjer i lektor, Robert Błaszczyk (z “Prowadzenie Imprez”), przeprowadził ponownie przez ten czas dziesiątki roztańczonych par. Na parkiecie królowały tym razem rytmy dynamiczne, grane według od lat przyjętej zasady, że Sylwester to także właśnie podróż w czasie. Dzięki temu zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy tej wyjątkowej imprezy, mogli cieszyć się ze “swojej muzyki”. Różne style i gatunki muzyczne, kraje pochodzenia danych utworów, języki tekstów, to dla imprez prowadzonych przez Roberta Błaszczyka norma i znany powszechnie styl. Dzięki temu można mówić o marce wypracowanej praktyką, ale i spontanicznym wyczuciem gustów bawiących się gości.

Prowadzenie Imprez Sylwester 2018
Prowadzenie Imprez Sylwester 2018

Dobre prowadzenie imprez, to jednak nie tylko konieczność doskonałej znajomości i prezentacji utworów muzycznych. Poza dobrze dobranymi nutami, nie zabrakło także słowa. Dla konferansjera, który jednocześnie jest zawodowym radiowym dziennikarzem, teraz już z ponad 25. letnim doświadczeniem w pracy przed mikrofonem, to niezwykle istotna część codziennej pracy! Cieszy zatem, że mimo wprost nieustającej całonocnej ochoty do tańca, goście tej wyjątkowej zabawy z aplauzem przyjmowali zapowiedzi muzyczne, pozdrowienia, żarty, komentarze, różnorakie dygresje i wreszcie, co chyba najważniejsze, życzenia, jakie płynęły z wielowatowych głośników.

Prowadzenie imprez wszelakich, w tym oczywiście także takiej, jak “Sylwester”, to niezmienne duża odpowiedzialność. Co pewnie wie każdy profesjonalista, ale i gość eventu, wesela, urodzin, a nawet festynu, czy pikniku, tu zawsze i bez wyjątku każdy posiada własny zestaw ulubionych piosenek, a absolutnie celne powiedzenie, że “z gustem się nie dyskutuje”, szczególnie w takich sytuacjach, znajduje wprost natychmiastową reakcję.

Idąc za trafną myślą wyrażoną w kultowym polskim filmie “Rejs”, mającą absolutnie dzisiaj naukowe podbudowanie, “podobają nam się te piosenki, które znamy“. Oczywiście nie zawsze musimy lubić te same utwory. Ale szczęśliwie jest dzisiaj tak, że elastyczność pracy DJ-a pozwala na choćby próbę dopasowania muzyki, pasującej możliwie dużej grupie gości każdej wprost imprezy. Stąd zatem na wszelakich eventach, weselach, dyskotekach pojawia się pewna grupa powszechnie znanych i akceptowanych przez bawiących się, utworów. Dobrze jednak, gdy właśnie przy takiej okazji znajdzie się chwila na promocję muzyki mniej znanej, czy zwyczajnie nowej.

Podobnie ma się rzecz z przyzwyczajeniami gości do muzyki jedynie w fundamencie swoim tanecznej. Tak jest na przykład z typowo polską muzyką biesiadną, która dla wielu uczestników niezapomnianych wesel z kapelą, jest idealna do potupania nóżką. Albo z zupełnie innego wymiaru, z gatunkami mocno charakterystycznymi, choćby takimi jak wyśmienity do słuchania blues, czy odmiany mocnego rocka. Trudno tańczyć, gdy ucho nie wyczuwa tempa i ważnego w zabawie rytmu. Niemniej w dużej mniejszości, ale można znaleźć pary i tancerzy, którzy lubują się w takim graniu.

Polskie parkiety uzupełnia jeszcze dla wielu nieco dyskusyjny gatunek, który jednak idealnie sprawdza się tam, gdzie ludzie zwyczajnie chcą się przy nim bawić, a mianowicie disco-polo. Gdy przygotowując informacje do tego tekstu nasza redakcja zapytała kilku polskich DJ-ów mieszkających za granicami ojczyzny, co się tam, na tych “ich” balach gra, odpowiedź była zwykle różna, tylko poza hasłem, że dla Polaków koniecznie gra się disco-polo. I choćby tylko wśród hitów z tego gatunku słychać ewolucje od trzydziestoletniej dzisiaj muzyki chodnikowej, do aktualnie idealnego beatu, głębokiego basu i coraz to ciekawszych tekstów. A przecież nic tak nie zbliża kobiety i mężczyzny na parkiecie w tą jedyną noc w roku, jak wspólne przetańczenie kilku choćby minut, gdy w łatwiej do zrozumienia warstwie słownej, pojawia się zaklęta magiczna zwrotka o… miłości:)

DJ konferansjer lektor Robert Błaszczyk, odliczanie Nowy Rok 2018
DJ konferansjer lektor Robert Błaszczyk, odliczanie Nowy Rok 2018

Zatem przy najróżniejszej muzyce, mieszając style i gatunki, lata i miejsca powstania danych utworów i ich języki, kolejny w naszej imprezowej karierze Nowy Rok, przywitał rozbawionych i roztańczonych gości na parkiecie.

Robert Błaszczyk, jak zawsze z pewną dozą wzruszenia, złożył wszystkim gościom serdeczne ciepłe i oby trafnie dobrane życzenia noworoczne. A już po chwili, cała sala znowu szczelnie wypełniła parkiet…

Prowadzenie imprez to wspomniane już zachowanie swojego wypracowanego przez lata stylu i rozpoznawalnej marki, przy jednocześnie możliwie dużej dawce elastyczności, która pozwala wprost natychmiast odpowiadać na muzyczne i słowne marzenia gości.

Niestety wszystko co dobre, kiedyś też się (czasem;) ) kończy, tak i ta cudowna noc już za nami. Dzisiaj wyspani i wytańczeni możemy wspominać urokliwą atmosferę, nucić swoje ulubione przeboje i… z uwagi na karnawał planować kolejne imprezy ze swoim udziałem.

Robert Błaszczyk uprzejmie dziękuje za wyśmienitą zabawę, doskonały nastrój, niewyczerpalną energię do tańca i śpiewania:)

Portal i redakcja “Prowadzenie Imprez”, korzystając z okazji również składa czytelnikom życzenia dobrego Nowego 2018 Roku oraz przypomina i zachęca do kontaktów w sprawie rezerwacji terminów tego- i przyszłorocznych eventów, wesel, urodzin, pikników, festynów, koncertów, które chcielibyście Państwo, aby prowadził DJ konferansjer, prezenter, lektor i dziennikarz radiowy Robert Błaszczyk.

———————————————————————————————–

Dla ułatwienia dla naszych obecnych i przyszłych Klientów, podajemy adres:

biuro(at)prowadzenieimprez.com

 

redakcja

Close